Відбувся конкурс на найкраще фото

 

В українській частині міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить Землю» переможцем номінації «Найкраще фото області» стало фото діброви у Древлянському заповіднику, розташованого в межах Народицького району Житомирської області. Світлину зробив Павло Мокрицький, чиє фото скелі «Голова Чацького» у 2014 році було визнано найкращим у цій номінації.

 

 

«Діброва цікава тим, що пов’язана з традиціями древлян — 11 вікових дубів ростуть колом на підвіщеній піщаній галявині, на якій в старі часи було кладовище. Тобто це типові поліські дуби-оберіги померлих душ. Знято надвечір третього дня веломандри «Древлянські закути», в рамках якої я шукаю цікавинки для Інтерактивного туристичного Атласу Житомирщини. Фотографія насправді є панорамою із 45 кадрів у три ряди. Я фотографував, коли місяць почав потроху підсвічувати цю галявину, але ще не засвітлював небо, і було можливо відзняти його ще зірковим. Всі дуби надранок було обміряно для іншого проекту, для якого я відшукую та переміряю вікові дерева Житомирщини. Один з дубів-оберегів наразі в аварійному стані, через стовбур, спалений вщент блискавкою. Інші в задовільному стані», — розповів історію створення фото Павло Мокрицький.

 

Природний заповідник «Древлянський» розташований у Народицькому районі, уздовж річки Уж та її правих приток — Лозниці, Ослова і Звіздалі. Площа заповідника становить 30872,84 гектари. Територія заповідника охоплює значні площі лісів, сильно забруднених радіонуклідами, тобто зони безумовного відселення. Природна флора заповідника налічує близько 800 видів судинних рослин, що складає близько 53 % флори Українського Полісся.

 

На території зустрічаються 42 види ссавців, 188 видів птахів, 11 земноводних, 17 риб та інші представники тваринного світу.

 

232 фото 39 об’єктів природи Житомирської області 21 автор подав на цьогорічний конкурс «Вікі любить Землю». Відтепер 121 об’єкт ПЗФ області із 238 наявних у списках, має свої фото у Вікісховищі.

 

Довідково

Конкурс «Вікі любить Землю» (Wiki Loves Earth) має на меті створення бази фото об’єктів природно-заповідного фонду на території України під вільною ліцензією для ілюстрування Вікіпедії та інших проєктів, а також привернення уваги до стану навколишнього середовища. У 2020 році у конкурсі взяли участь 34 країни. В Україні фотозмагання пройшло восьмий рік поспіль. За цей час учасники сфотографували понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 110 тисяч фотографій. Українську частину змагання проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

«Вікімедіа Україна» — громадська організація, регіональне відділення Фонду Вікімедіа, що займається підтримкою проектів Вікімедіа (Вікіпедії, Вікіновин, Вікімандрів тощо) в межах України. У 2013 році вона першою провела фотоконкурс «Вікі любить Землю» і є організатором міжнародного конкурсу.

 

 

Інформація та фото використані з сайту http://wikilovesearth.org.ua/